Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

Summercourse Actualiteiten Alimentatierecht 28 augustus 2020

28 augustus 2020 @ 12:00 - 17:30 CEST

Op 28 augustus 2020 vindt de Summercourse Actualiteiten Alimentatierecht plaats in Hotel Des Indes  te Den Haag!

Mw. mr. dr. M.L.C.C. Lückers (Advocaat-Generaal bij de Hoge Raad) zal deze Summercourse verzorgen.

 

Inhoud cursus:

De ontwikkelingen zowel ten aanzien van partneralimentatie als kinderalimentatie staan niet stil. Zo is op 1 januari 2020 de Wet Herziening partneralimentatie in werking getreden met vergaande voorstellen over de beperking in duur van partneralimentatie.

Op 4 mei 2018 heeft de Hoge Raad (RFR 2018/106) geoordeeld dat de huwelijksgerelateerde behoefte niet kan verbleken en zich ook uitgelaten over de gevolgen van wangedrag van de alimentatieplichtige. Andere kwesties die spelen, zijn: “kan de behoefte berekend worden aan de hand van de  60% norm of geldt nog steeds de uitspraak van de Hoge Raad van 3 september 2010” en “kan alimentatie waarbij bewust is afgeweken van de wettelijke maatstaven gewijzigd worden?”

Op 1 november 2019 heeft de Hoge Raad prejudiciële vragen beantwoord over de mogelijkheid om aan kinderalimentatie een niet-wijzigingsbeding te verbinden en, zoals altijd blijft het de vraag: “hoe bereken je de kinderalimentatie bij samengestelde gezinnen?”.

Op deze ontwikkelingen in jurisprudentie en wetgeving wordt in deze cursus ingegaan.

Onderwerpen die onder andere aan de orde komen:

Kinderalimentatie:

  • Recente rechtspraak
  • Het rapport alimentatienormen;
  • Het samengestelde gezin;
  • Samenloop kinder- en partneralimentatie;

Partneralimentatie:

  • Vrijwillig en onvrijwillig inkomensverlies;
  • Schulden en draagkracht;
  • Samenwonen in de zin van art 1:160 BW;
  • HR 7 juli 2017, ECLI:NL:HR:2017:1273;
  • Limitering van partneralimentatie;
  • Draagkracht van de ondernemer

 

Docente: mw. mr. dr. M.L.C.C. Lückers (Advocaat-Generaal bij de Hoge Raad)

Datum: 28 augustus 2020

Locatie: hotel Des Indes te Den Haag

Tijden: ontvangst om 12.00 uur met (uitgebreide) lunch, aanvang cursus 13.00 uur, pauze om 15.00 uur, 17.30 uur einde van de cursus.

NOvA-punten:

Prijs: € 330,- ex BTW (inclusief digitaal studiemateriaal, lunch, koffie/thee en friandises tijdens de cursus en certificaat na afloop van de cursus)

Informatie en aanmelden: U kunt zich middels het digitale aanmeldingsformulier (hieronder) aanmelden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mr. dr. Constance van Rooijen: info@de-brink.com of 06-23116254

Aanmelding cursus

"*" geeft vereiste velden aan

Ik meld mij aan voor*
Naam*
Adres*
E-mailadres*
Algemene Voorwaarden*
Met het inzenden van deze aanvraag gaat u akkoord met de Algemene Voorwaarden
Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.

 

 

Gegevens

Datum:
28 augustus 2020
Tijd:
12:00 - 17:30 CEST
Evenement Categorie:
Site:
www.de-brink.com

Organisator

De Brink Opleidingen
Telefoon:
0623116254
E-mail:
info@de-brink.com
Bekijk de site van Organisator

Locatie

Hotel Des Indes
Lange Voorhout 56
Den Haag, 2514EG Nederland
+ Google Maps

Gegevens

Datum:
28 augustus 2020
Tijd:
12:00 - 17:30 CEST
Evenement Categorie:
Site:
www.de-brink.com

Organisator

De Brink Opleidingen
Telefoon:
0623116254
E-mail:
info@de-brink.com
Bekijk de site van Organisator

Locatie

Hotel Des Indes
Lange Voorhout 56
Den Haag, 2514EG Nederland
+ Google Maps